Mimaroba Demirdöküm Servisi

Demirdöküm Kombi Bakım Servisi

0212 422 60 76 Sizi Arayalım

Mimaroba Demirdöküm Servisi

Bölge servis hizmetini yıllardır sürdürdüğümüz Demirdöküm Kombi arızaları için uzmanı olduğumuz hizmetlerle ilgili garantili çözümler üretmekteyiz. Mimaroba ve civarında bulunan Demirdöküm arıza bakımı için kombi kazan veya klima gibi ürünlerinin revizyonunu sıfır hata ile çözüyoruz.

Mimaroba Demirdöküm Kombi Servisi

Demirdöküm ürünlerinin arızasında ihtiyaç duyduğunuz onarım bakım veya revizeyi işinin uzmanlarını bulabileceğiniz bakım onarım işinin ehli, kadrosu tecrübeli olan bir işletme ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Demirdöküm Servis Mimaroba ilçesi ve ve civar semtlerine vermiş olduğu hizmette doğru teşhis, iyi fiyatla bakım ve revizyon işlemini yaparak cihazın sistematik fonksiyonlarını yeniden kazanarak doğru ve verimli çalışmasını sağlar. Kombi, kazan veya klimaların genel durumlarının düzenli kontrolden geçirilmesi bakımlarının ihmal edilmemesiyle arızaların zaman içinde büyümesini çıkacak sorunları asgariye indirir. Mimaroba Demirdöküm Servisi hizmetlerinden faydalanmak için bizi arayın bilgi ve randevu taleplerinizi iletin.

Demirdöküm Kombi Arızaları

Kombilerde meydana gelen genel arızalara değinmeden evvel birinci tavsiyemiz iyi bir kombi kullanıcısı olmanız olacaktır. Bunu sağlayabilmek için evvela kombi kullanma kitapçığını okuyup doğru bilgilenmek gerekir. Kullanım ve arızalarla ilgili bir çok açıklama kitapçıkta yer almaktadır. Bir kullanıcı olarak kombinin basit arızalardan nasıl çıkarılması gerektiğini bilmelisiniz. İlk açılışta ya da ilk kullanımda servisten gelen teknisyenlerin kullanım ile ilgili anlatımlarını iyi dinlemeniz de size fayda sağlayacaktır.

Demirdöküm Kombi Arızalandığında

Servis çağırmadan önce kullanıcının yapması gerekenler : Kombiye elektrik enerjisinin gelip gelmediğinin kontrolü. Gaz akışı kontrol edilmeli vanalar kapalı olabilir. Sistem tesisatındaki su basıncının doğru noktada olmasının sağlanması. Eğer bu koşullarda sorun yok ise servis çağırmanız gerekecektir.

Demirdöküm Kombi Arızaları


Demirdöküm Kombi hiç çalışmıyor.
Demirdöküm Kombi çalışıyor kısa süre sonra arıza ışığı yanıyor.
Demirdöküm Kombi çalışır fakat petekleri ısıtmıyor.
Demirdöküm Kombi çalışır yanma odasında patlama ya da gürültülü yanma gerçekleşir.
Demirdöküm Kombi çalıştığında sıcak suyu açınca petekler aşırı ısınır.
Demirdöküm Petek ( radyatör ) üstü sıcak fakat altı soğuk olur.
Demirdöküm Kombi çalışırken ya da çalışmadığında su akıtır.
Demirdöküm Kombiden çalışma esnasında ses gelir.
Demirdöküm Kombi ayarlandığı pozisyonu muhafaza etmiyor.
Demirdöküm Kombi çalışıyor ateşleme yapıyor fakat sıcak su akmıyor.
Demirdöküm Kombi tesisatındaki su basıncı düşüyor ya da yükseliyor.

Demirdöküm Kombi Ekonomik Kullanım

Isıtılacak mekan için hesaplanmış olan ısı kaybına orantısız bir kombi seçimi olduğunda ; kombi devreye sıkça girip çıkacağından fayda açısından gereksiz yanma oluşur ve sonuç olarak yakıt olarak kullanılan enerji miktarı artmaktadır. Bu sebepten ötürü mutlaka hesabı doğru yapılmış ve seçimi ona uygun yapılan kombiler kullanılmalıdır

Kombileri oda termostatı ile kullanmalıyız. Oda termostatlar kombi ısıtılan mekanın tercih edilen sıcaklığa gelmesini ve o sıcaklığı muhafaza etmesi için uygun yardımcı elemanlardır. Gerekszi enerji tüketilmesine olanak vermez. Oda termostatı montaj uygulamasından evvel mutlaka doğru yerin tespit edilmesi gerekir. Oda termostatı ısı kaybı veya ısı kazanımı yüksek olan noktalara, mekan içinde güneş gören noktalara, kapı pencere yakını- yanlarına montaj edilmemelidir.

Gece kullanımlarında radyatörlerin ısı ayarının düşürülmesi sarfiyatı azaltarak ekonomik olarak enerji tasarrufu sağlar.

Kombi tesisat sisteminde bulunan petek (radyatör) üstlerine mermer ve benzeri materyallerin konması durumunda yakıt sarfiyatı yükselir.

Mekanın bina yalıtım sistemi yakıt tasarrufunu etkileyen en önemli etkenlerden biridir. Isı yalıtımı doğru hesaplanarak kaliteli yapılmış binalarda ısı kayıpları da az olduğundan enerji tasarrufu ve yakıt sarfiyatları da az olmaktadır.

Isı kaybını önlemek minimize etmek ve tasarrufu arttıtrabilmek için akşam (gece) perdeler panjurlar kapalı gündüz saatlerinde ise güneş enerjisinden yararlanabilmek için açık tutunuz.

Radyatör (peteklerin) ön kısmında koltuk dolap vb. mobilyaların konması ortam içindeki ısı iletimini engelleyeceğinden enerji harcanmasını arttırarak olumsuz etki yapar.
Kombi ile ısıtmak için kullanılan mekanda atıl durumdaki ( kullanılmayan ) odaların petek vanalarının kısık halde olması ve bu bölümlerin kapılarının açık olmaması yakıt tüketiminde olumlu fayda sağlar.

Kombi tesisat sisteminde termosatatik vanalar kullanılırsa odalar gereksinim duyulan sıcaklarını muhafaza eder ve yakıt harcanmasını azaltır.

Mekan ısısının çok artması ile mekan pencere cam açarak havalandırmak yerine tesisat (radyatör) vanaları kısılarak ortam sıcaklığı azaltılmalıdır.

Mimaroba Demirdöküm Servisi tavsiyeleri, telefon desteği, bakım hizmeti, onarım çözümleri ve kombi revizyonları için başvuracağınız tek merkezdir.

Mimaroba Demirdöküm Klima Servisi

Hizmetimizle klima arıza ve bakım ihtiyaçlarınızda aynı gün hızlı, etkin, ekonomik çözümlerin üretimi, sıcak yaz günlerinde ya da 4 mevsim kullanılan klimaların dönemsel genel bakımlarında taleplerinize cevap vermek için uzman ekipleri ile hazır beklemektedir.
Mimaroba Demirdöküm Servisi

Hizmetin Garantisi

Talep Doğrultusunda Verilen Hizmet ve Değişen Yedek Parça Garanti 1 Yıl Garanti Altına Alınmaktadır

Deneyimli Kadro

İklimlendirme Konusunda Uzmanlığı Tescilli Ekibimiz Kombi Arızalarında Hızlı Çözüm Üretmektedir

Maksimum Memnuniyet

Hizmetteki Kalitemiz Sizlere Memnuniyet Olarak Yansımaktadır.

Yılların Uzmanlığı

Demirdöküm Kombi Servis Hizmetlerinde Uzmanlığımızı Yılların Tecrübesine Borçluyuz

Acil Kombi Servisi İçin Mimaroba Bölge Demirdöküm İletişim