Ulus Demirdöküm Servisi

Ulus Demirdöküm Servisi

Ulus Demirdöküm Kombi Servisi


Teknik servis hizmetini verdiğimiz Demirdöküm Kombi arızaları için uzmanı olduğumuz hizmetlerle ilgili garantili hizmet sunmaktayız. Ulus hizmet bölgemizde bulunan Demirdöküm Servis ihtyaçlarında kombi kazan veya klima gibi ürünlerin bakımı onarım revizyonunu sıfır hata ile çözüyoruz.
Demirdöküm ürünlerinin arızasında ihtiyaç duyduğunuz onarım bakım veya revizeyi işinin uzmanlarını bulabileceğiniz bakım onarım işinin ehli, kadrosu tecrübeli olan bir işletme ile çalışmanızı tavsiye ediyoruz. Demirdöküm Servis Ulus ilçesi ve ve civar semtlerine vermiş olduğu hizmette doğru teşhis, iyi fiyatla bakım ve revizyon işlemini yaparak cihazın sistematik fonksiyonlarını yeniden kazanarak doğru ve verimli çalışmasını sağlar. Kombi, kazan veya klimaların genel durumlarının düzenli kontrolden geçirilmesi bakımlarının ihmal edilmemesiyle arızaların zaman içinde büyümesini çıkacak sorunları asgariye indirir. Ulus Demirdöküm Servisi hizmetlerinden faydalanmak için bizi arayın bilgi ve randevu taleplerinizi iletin.

Demirdöküm Kombi Arızaları

Kombilerde meydana gelen genel arızalara değinmeden evvel birinci tavsiyemiz iyi bir kombi kullanıcısı olmanız olacaktır. Bunu sağlayabilmek için evvela kombi kullanma kitapçığını okuyup doğru bilgilenmek gerekir. Kullanım ve arızalarla ilgili bir çok açıklama kitapçıkta yer almaktadır. Bir kullanıcı olarak kombinin basit arızalardan nasıl çıkarılması gerektiğini bilmelisiniz. İlk açılışta ya da ilk kullanımda servisten gelen teknisyenlerin kullanım ile ilgili anlatımlarını iyi dinlemeniz de size fayda sağlayacaktır.

Demirdöküm Kombi Arızalandığında

Servis çağırmadan önce kullanıcının yapması gerekenler : Kombiye elektrik enerjisinin gelip gelmediğinin kontrolü. Gaz akışı kontrol edilmeli vanalar kapalı olabilir. Sistem tesisatındaki su basıncının doğru noktada olmasının sağlanması. Eğer bu koşullarda sorun yok ise servis çağırmanız gerekecektir.

Demirdöküm Kombilerde Genel Arızalar

 • Demirdöküm Kombi çalışmıyor .
 • Kombi çalışıyor ancak kısa süre sonra arıza ışığı yanıyor ve kombi duruyor.
 • Demirdöküm Kombi çalışıyor fakat petekleri ısıtmıyor.
 • Kombi çalışıyor ama yanma odasında patlama sesi gibi gürültülü yanma oluyor.
 • Kombi çalışırken sıcak suyu açınca petekler çok fazla ısınıyor.
 • Demirdöküm kombi Peteklerin (radyatör ) üstü sıcak oluyor fakat alt tarafları ısınmıyor soğuk kalıyor.
 • Kombi çalışırken ya da çalışmadığında su akıtıyor.
 • Demirdöküm Kombiden çalışma sırasında ses geliyor.
 • Kombim yapmış olduğum mevcut ayarlarını koruyamıyor.
 • Demirdöküm Kombi çalışıyor ateşleme yapıyor ama sıcak su akmıyor.
 • Demirdöküm Kombi sistem tesisatındaki su basıncı düşüyor veya yükseliyor.

Kombi Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Kombi alımı yapılmadan önce sonrasında yaşanabilecek sorunlar göz önüne getirilmelidir. Kriter olarak yalnızca fiyat dikkate alınmamalıdır.
Almayı düşündüğünüz kombilerin bir listesini yaparak satıcılardan yeterli bilgiyi toplamaya çalışın.
Almayı düşündüğünüz kombi ile ilgili çevrenizdeki kombi kullanıcılardan ve servislerden fikir almaya çalışın.
Almaya karar verdiğiniz kombinin satış sonrası hizmetleri, garanti koşulları ve servis ağı yaygınlığını araştırın. Servis hizmeti eksik ve yedek parça sorunu olan kombilerden uzak durun.
Kombinin emniyet sistemi hakkında bilgilenin evinizde ya da işyerinizde kullanacağınız kombinin uzun yıllar sorunlarını minimize etmiş bir Demirdöküm olmasına dikkat edin.
Kombinin satış fiyatının ekonomikliğinden ziyade kullanım sırasında yakıt tasarrufu iyi, yedek parça fiyatları ekonomik olan kombiye yönelin .
Satın alınarak kullanılacak kombinin ısıtma kapasitesi kullanım tipi gibi fonksiyonları mutlaka işin uzmanı tarafından hesaplanmalı ve doğru tercih yapılmalıdır.
Bu bütün araştırmlar yapılıp son karar verildikten sonra Alınan cihaz

Demirdöküm Kombi Ekonomik Kullanım

Isıtılacak mekan için hesaplanmış olan ısı kaybına orantısız bir kombi seçimi olduğunda ; kombi devreye sıkça girip çıkacağından fayda açısından gereksiz yanma oluşur ve sonuç olarak yakıt olarak kullanılan enerji miktarı artmaktadır. Bu sebepten ötürü mutlaka hesabı doğru yapılmış ve seçimi ona uygun yapılan kombiler kullanılmalıdır

Kombileri oda termostatı ile kullanmalıyız. Oda termostatlar kombi ısıtılan mekanın tercih edilen sıcaklığa gelmesini ve o sıcaklığı muhafaza etmesi için uygun yardımcı elemanlardır. Gerekszi enerji tüketilmesine olanak vermez. Oda termostatı montaj uygulamasından evvel mutlaka doğru yerin tespit edilmesi gerekir. Oda termostatı ısı kaybı veya ısı kazanımı yüksek olan noktalara, mekan içinde güneş gören noktalara, kapı pencere yakını- yanlarına montaj edilmemelidir.

Gece kullanımlarında radyatörlerin ısı ayarının düşürülmesi sarfiyatı azaltarak ekonomik olarak enerji tasarrufu sağlar.

Kombi tesisat sisteminde bulunan petek (radyatör) üstlerine mermer ve benzeri materyallerin konması durumunda yakıt sarfiyatı yükselir.

Mekanın bina yalıtım sistemi yakıt tasarrufunu etkileyen en önemli etkenlerden biridir. Isı yalıtımı doğru hesaplanarak kaliteli yapılmış binalarda ısı kayıpları da az olduğundan enerji tasarrufu ve yakıt sarfiyatları da az olmaktadır.

Isı kaybını önlemek minimize etmek ve tasarrufu arttıtrabilmek için akşam (gece) perdeler panjurlar kapalı gündüz saatlerinde ise güneş enerjisinden yararlanabilmek için açık tutunuz.

Radyatör (peteklerin) ön kısmında koltuk dolap vb. mobilyaların konması ortam içindeki ısı iletimini engelleyeceğinden enerji harcanmasını arttırarak olumsuz etki yapar.
Kombi ile ısıtmak için kullanılan mekanda atıl durumdaki ( kullanılmayan ) odaların petek vanalarının kısık halde olması ve bu bölümlerin kapılarının açık olmaması yakıt tüketiminde olumlu fayda sağlar.

Kombi tesisat sisteminde termosatatik vanalar kullanılırsa odalar gereksinim duyulan sıcaklarını muhafaza eder ve yakıt harcanmasını azaltır.

Mekan ısısının çok artması ile mekan pencere cam açarak havalandırmak yerine tesisat (radyatör) vanaları kısılarak ortam sıcaklığı azaltılmalıdır

Ulus Demirdöküm Klima Servisi

Demirdöküm Klima Arızaları

 • Klimanın soğutma yaptığı sırada duyulan çıtırtı sesleri klima gövdesinin sıcaklıkla genleşmesinden kaynaklanır. Bu tür çıtırtı sesleri arıza göstergesi değildir, normaldir.
 • Çıtırtı benzeri diğer bir ses ise klima sisteminin içinde dolaşan klima gazından dolayı oluşmaktadır. Kısa bir süre (bir kaç dakika kadar)duyulur arıza göstetgesi değildir. Bu çıkan sesler çalışma sırasında oluşan normal seslerdir.
 • Klimalar çalışmaya başladıktan bir müddet sonra kullanıldığı alanı yaz veya kış mevsim şartlarına göre işlevine (markaya göre deüişkenlik göstermekle birlikte kışın 5 ile 10 dakika arası- yazın iki üç dakika arası) başlar. Klimanın çalışmaya geç başlaması bir arıza değildir. Tamamen fonksiyonel bir durumdur.
 • Klimalar kışın ısıtma için kullanılırken çok soğuk havalarda ( +4 dereceden aşağıya doğru olan sıcaklıklarda ) dış ünitedeki buzlanmayı eritmek için belirli zaman aralıklarında defrost denilen işlemi yaparlar. Defrost olduğu esnada klima çalışmayı durdurur ve ısıtma yapmaz. Dış ortam hava sıcaklığına bağlı olarak defrost işlem süresi 5 dakikayla 10 dakika arasında sürebilir, bu olay bir arıza göstergesi değildir. Klimanın standart çalışması içinde doğal bir durumdur.
 • Yeni nesil inverter klimalarda bu durum çok daha kısa ve daha az aralıklarla gelmektedir

Tüm servis ihtiyaçlarınızda Demirdöküm ile ilgili bütün ürünlerde garanti süresi dolmuş cihazların bakım arızası ve onarımı hizmetini Ulus bölgesinde bizden alabilirsiniz. Verilen hizmetin garanti belgesi sorgulamaları için Ulus Demirdöküm Servis hizmet sorgularında bize ulaşınız.

Demirdöküm Kombi bakımı için Ulus bölgesinden talep edeceğiniz randevunuzu alın. Gereksiz arızalardan ve fuzuli masraflarından kurtulmak için ekonomik olarak yapabileceklerinizin bilgisini müşteri hizmetlerimizi arayarak alabilirsiniz.